Ayak Altında Su Toplanması ve Kaşınması

Bugünki Konumuz Sağlık; Genel manada bir çok kişi bu sorun ile karşı karşıyadır. Ayak altında (Taban) kaşıntı ve sonrasında su toplaması. Sorumuzun cevabı egzama dır. Genelde yaz aylardın da etkisini gösterir. Yemiş olduğunuz yiyeceklerden de kaynaklanan bir çeşit deri hastalığıdır. Özellikle tatlı ve acı yiyeceklerin etki ettiği bu deri hastalığının önlemleri vardır.
Öncelikle bilgi sağlamadan önce Cildiye doktoruna baş vurmanız hekim tarafından bakılması ve ardından ilaç tedavisine başlanmasını tavsiye ederim.
Eğer ayağınız terliyor, ardından tatlı bir kaşıntı geliyorsa kaşıdığınız zaman su toplayıp yanıyorsa egzama dır. Kimi ayak parmakları arasında mantar oluşumu da görülür. Deri kaşıntısını gidermek ve ayağınızın bu hastalıktan kurtulmasını istiyorsanız Paylaşacağım önerilerime dikkatle kulak verin.
1. Ayağınızı ara ara günde 5 ila 6 arasında yıkamanızı, Çalışma şeklinize göre ayaklarınızı havalandırmanızı öneriyorum.
2. Tinactin Sprey (Eczanelerde Bulabilirsiniz.) Gece Yatmadan önce ayağınıza sıkın.
3. Egzaman Krem ( Eczanelerde bulabilirsiniz.) Sabah kalktığınızda bu kredi ayak tabanınıza sürerek bir jiletin yardımı ile sarın ardından o kremin deriye daha etki edeceğini göreceksiniz.
4. Tatlı ve acı yiyeceklerden sakının.
5. Ayak kaşıntınızın olduğu zamanda kendinize hakim olun ve kaşımayın ( YIKAYIN)
Bu dediğim şeyleri yaptığınız taktirde emin olabilirsiniz ki şuan bulunduğunuz durum içerisinden iyi olacağınızı göreceksiniz.
Soru ve önerileriniz için Konumuza yorum Yapabilirsiniz. Link= www.seslisitesi.com

Bu alana reklam verebilirsiniz!